Interiér v bílé barvě? Právě tato bílá barva v každém z nás vyvolává jiné dojmy a pocity. Co však bílé barvě nelze upřít, je právě její jednoduchost, určitý punc luxusu a především snadná kombinovatelnost s ostatními barvami.
o   Hladké bílé povrchy v interiéru působí nedotčeně.
o   Bílá barva znamená harmonii a pořádek.
o   Pokud je interiér zařízený v bílé barvě, působí vzdušněji.
schodiště v obýváku

Světlo je základ

Jestliže se rozhodneme, že náš interiér oblékneme do bílé barvy, je nejprve třeba se ujistit, že místnost, kam čistou bílou barvu umístíme, je plná denního světla. Bez něj totiž bude bílá barva našedlá a veškerý její efekt je pryč. Pokud ano, tak ještě větší intenzity příchozího světla docílíme pomocí zrcadel. Správně umístěná zrcadla totiž ještě více prohloubí zářivost bílé barvy v místnosti.

Výrazné barvy

Bílá barva se také skvěle doplňuje s výraznými barvami. Proto se nebojme vůbec červené, anebo námořnické modré barvy, kterými zářivou bílou barvu v bydlení doplníme. Chybu neuděláme ani s šedou, nebo pískovou barvou. Příliš se však nedoporučuje kombinovat bílou barvu s barvou černou. Celkově by totiž bydlení vyvolávalo dojem šachovnice.

Podlaha

Jako podlahovou krytinu, která je vhodná k bílému interiéru je velice dobré zvolit ji v teplejším odstínu. Naše bydlení tak nebude působit studeně. Z koberců je možné volit také menší kusový koberec v bílé barvě.

Odstíny bílé

Je však třeba rovněž myslet na to, že i bílá barva má mnoho odstínů. To se dá ale velmi dobře využít pro zajištění zamýšlené atmosféry v místnosti.
starý obývací pokoj

Doplňky a dekorace

Důležitým faktorem v bíle laděném interiéru je rovněž výběr doplňků. Zde je třeba vnést do místnosti zajímavé kontrasty, které se uplatní především na použitých materiálech, anebo texturách. Bez takovýchto kontrastů by celý interiér místnosti vypadal jako nemocniční pokoj.

Categories: Bydlení

Related Posts

Bydlení

Příprava zahradního koupání

Začíná už někdy v dubnu, když sluneční paprsky otevřou to nejpříjemnější období roku. Všechno v zahradě raší a rozkvétá. A pro majitele zahradních bazénu započne období příprav na novou sezónu zahradního koupání. Po přezkoumání stavu Read more…

Bydlení

Relaxujte po náročném dni

Odpočinek a relaxace je pro náš organismus nesmírně důležitý. Můžeme relaxovat pohybem, ale ruku na srdce, kdo z nás si občas rád nesedne do pohodlného křesla a jen tak si nezalenoší. Kde bychom si měli lépe Read more…

Bydlení

Interiéry s osobností

To, jak Váš byt vypadá, svědčí něco o Vás, vašich zájmech, povaze a vlastnostech. Věděli jste, že některé prvky použité v interiérech jsou typické různé národnosti? možná by Vás mohli inspirovat ve Vaší realizaci bydlení Read more…