Pokud bychom sestavili žebříček čtyř nejnakažlivějších nemocí, asi bychom byli v mnohém překvapeni. Jestliže bychom je vzali podle abecedního pořádku, byla by na prvním místě nemoc AIDS. Tato choroba byla poprvé popsána roku 1981, kdy se zjistilo, že onemocnění nosí ve svém těle desítky miliónů lidí.
·        Než nemoc propukne, řádí v těle nejprve virus HIV, který je jako časovaná bomba.
·        Vlastně spíše nenačasovaná.
–         Nikdo totiž přesně neví, kdy udeří a nemoc propukne naplno.
virus pod mikroskopem
V poslední době se objevily různé léky, které mohou projevy této strašlivé nemoci zmírnit a nemocnému tak zlepšit kvalitu života. Někteří lidé ale pochopili celou záležitost trochu jinak a opět u nich přišlo ke slovu nezodpovědné chování. NEMOC AIDS ZATÍM NELZE VYLÉČIT.
stop aids

Nebezpečí číhá všude

Další nejvíce nakažlivou chorobou je obyčejná rýma. Oproti AIDS je tato nemoc brána jako banalita. Nemusí tomu tak být vždycky. Rýma může vzniknout infekcí.
·        Jestliže ji správně neléčíme, může se změnit v rýmu chronickou.
·        Organismus je prostě natolik oslaben, že se rýma stále vrací.
Nemocí, která s rýmou určitě souvisí, je chřipka. Viry, které nemoc způsobují, se rozdělují na A, B a C. Někdy ale může dojít k nebezpečným mutacím, které nás mohou hodně potrápit.
o   Virus napadne dýchací systém a projeví se
–         horečkou
–         bolestmi hlavy
–         bolestmi v krku
–         únavou
–         bolestmi celého těla
–         suchým kašlem
–         kýcháním.
nemocná žena
Některé vlny chřipkové epidemie měly i milióny obětí.Například chřipková pandemie, která postihla Evropu po první světové válce.
·         Jednou z velice nakažlivých nemocí je i průjem.
Přenáší se jídlem, nápoji a nedostatečnou hygienou. Ačkoliv se zdá toto onemocnění jako banální, může mít velice nebezpečný průběh. Ročně mají průjmová onemocnění na svědomí i dvacet miliónů mrtvých. Ochranou je především hygiena a opatrnost v exotických zemích.

Categories: Zdraví

Related Posts

Zdraví

Jak o dovolené nepřibrat

Pokud se vydáte pouze po česku nebo třeba i do zahraničí, tak máte spoustu různých míst, kde mají jejich domácí speciality. Jestliže jste dobrodruh a rádi si zkoušíte nové věci, tak právě na cestách máte Read more…

Zdraví

Nechutenství: co jej způsobuje a jak můžete stimulovat vaši chuť k jídlu

Příčiny nechutenství Nechutenství k jídlu může mít různé důvody. Patří sem na jedné straně duševní faktory, jako jsou mimořádně stresující situace nebo silná rozrušení. Na druhé straně může ztráta chuti k jídlu nastat také kvůli Read more…

Zdraví

Kvašení zeleniny

Kvašenou zeleninou můžeme výrazně ovlivnit naše zdraví. Její léčivá síla se ukrývá nejen ve vitamínech a probatických bakteriích, které uchovává, ale také v minerálních látkách, enzymech a důležitých živinách, které posilují naši imunitu a jsou důležité Read more…