Je pravda, že co se týká hodin jógy, muže na ně často nepotkáte. Pokud ano, pak se jedná o výjimkové případy. Často si můžeme klást důvody, co za tím stojí, že muže jóga nepřitahuje tolik, jako nás ženy.

Jedním z důvodů, proč muži na jógu nechodí, je ten, že si myslí, že hodiny jsou určeny pouze pro ženy. Je sice pravda, že je to občas drbárna, ale spíše taková ta příjemná. Někdy je prostě potřeba probrat, co se za několik dní, kdy jsme se neviděly, událo. Určitě je mnohem lepší, pokud to na hodinách funguje tak, že se můžete zeptat, jak se komu daří, co je nového apod., než tam, kde se jedná pouze o cvičení.
muž cvičí jógu

Pokud se nějací muži objeví, většinou si myslí, že se půjdou podívat na pěkné ženy a budou je lovit nebo okukovat. Sami ale při cvičení zjistí, že na něco takového není vůbec čas, protože mají co dělat sami se sebou.

Některým mužům může přijít jóga až jednoduchá a nic to s nimi ve výsledku stejně neudělá. Něco takového skutečně tvrdí pouze ti, kteří jógu nikdy nezkoušeli. Jóga má spoustu podob. Záleží jen na tom, pro kterou se zrovna rozhodnete. Pokud se například chcete zapotit nebo si zaposilovat, pak pro vás bude nejlepší jóga ashtanga.

Je pravda, že jiní muži se zase mohou věnovat jiným sportovním aktivitám, mezi které bychom mohli zařadit fotbal, hokej, golf nebo cokoliv jiného. Jóga je ale ta, která je všechny vhodně doplňuje a kompenzuje stres, který při sportech vzniká. Díky józe se zklidníte a dopřejete vašemu tělu něco jiného. Možná že časem uznáte, že relaxace má opravdu něco do sebe.

Třeba se také cítí nesví a mohou se stydět. Je pravda, že pokud se jeden muž objeví mezi tolika ženami, nemusí se cítit úplně dobře. Časem tento pocit ale vymizí, protože lidi kolem sebe není při cvičení čas vnímat. Zvláště, pokud cvičíte poctivě.
hatha jógy

Nejedná se ale pouze o cvičení. Jedná se také o styl života.

Categories: Muži

Related Posts

Muži

Je muž hlavou rodiny?

V minulosti tomu tak bylo za všech okolností, ovšem dnes je to nezodpovězená otázka. Možná by na ni existovala odpověď, ale tak nějak není jisté, jestli by se ztotožnila s tou, kterou by uvedla samotná Read more…

Muži

Po čem muži touží

O Vánocích trpí každá živá bytost shonem po dárcích, vztahy nejen v rodině jsou vypjaté a lidé jsou nevrlí. Mamky se na vánoční svátky připravují vesměs od konce srpna, kdy neustále vymýšlí hordu dárků pro své Read more…

Muži

Z jakých důvodů jsou muži nevěrní

Nevěrní bývají obě pohlaví, ale ve většině případů to bývají právě muži, co je dožene k nevěře? Jsou typy mužů, u kterých už předem můžete předpokládat, že Vám nevěrný někdy bude: –        muž typu lovce Read more…