.

Příčiny nechutenství

Nechutenství k jídlu může mít různé důvody. Patří sem na jedné straně duševní faktory, jako jsou mimořádně stresující situace nebo silná rozrušení. Na druhé straně může ztráta chuti k jídlu nastat také kvůli fyzickým podmínkám. To může způsobit gastrointestinální infekce, či gastritida nebo oběhové problémy. Potravinové nesnášenlivosti, závislosti nebo poruchy příjmu potravy mohou také vést ke ztrátě chuti k jídlu.
Některé z těchto příčin jsou pro vás a vaše tělo nebezpečné. Pokud trvá ztráta chuti po delší dobu, vyhledejte lékaře. Zvláště v kombinaci s jinými příznaky, jako je průjem, úbytek hmotnosti nebo bolesti hlavy, byste měli vyhledat odbornou péči.
těstoviny s rajčaty

Způsoby, jak stimulovat vaši chuť

Kromě výzkumu základních příčin zkuste znovu oživit vaši chuť přirozeným způsobem.
 

.
●     Před jídlem pijte odvar kmínového čaje a čaje z řebříčku.
●     Pijte odvar 150 ml horké vody a dvě čajové lžičky levandule.
●     A co čerstvý zázvorový čaj? Zázvorový čaj nejen povzbuzuje vaši chuť k jídlu, ale také posiluje imunitní systém.
●     Žvýkejte čerstvé jalovcové bobule.
●     Jezte hořký salát jako předkrm, aby se zvýšila vaše chuť k jídlu. Mohlo by jít například o pampeliškový salát, čekanku, nebo roketu. Do salátu přidejte pažitku, protože také stimuluje chuť k jídlu.
●     Přesuňte se na čerstvý vzduch.
 

špagety s krevetami
Další tipy a způsob, jak zabránit ztrátě chuti k jídlu

Je obzvláště důležité, abyste nebyli nuceni okolím, že musíte jíst. Udělejte si čas na vaření a jezte vaše jídlo v příjemné atmosféře. Ujistěte se, že máte vyváženou, lehkou stravu, ale nenechte nutit jíst určité potraviny. Dále se přesuňte na čerstvý vzduch, protože ten zvyšuje požadavky na kalorie a může stimulovat chuť k jídlu.
Pokud se vaše chuť k jídlu vrátí, jezte, na co máte chuť, i když to nemusí být to nejvíce zdravé jídlo. Vaše tělo si řekne včas, co potřebuje.

Nechutenství: co jej způsobuje a jak můžete stimulovat vaši chuť k jídlu
5 (100%)1
.
Categories: Zdraví

Related Posts

Zdraví

Jak o dovolené nepřibrat

. Pokud se vydáte pouze po česku nebo třeba i do zahraničí, tak máte spoustu různých míst, kde mají jejich domácí speciality. Jestliže jste dobrodruh a rádi si zkoušíte nové věci, tak právě na cestách Read more…

Zdraví

Co má společného AIDS a chřipka?

. Pokud bychom sestavili žebříček čtyř nejnakažlivějších nemocí, asi bychom byli v mnohém překvapeni. Jestliže bychom je vzali podle abecedního pořádku, byla by na prvním místě nemoc AIDS. Tato choroba byla poprvé popsána roku 1981, Read more…

Zdraví

Kvašení zeleniny

. Kvašenou zeleninou můžeme výrazně ovlivnit naše zdraví. Její léčivá síla se ukrývá nejen ve vitamínech a probatických bakteriích, které uchovává, ale také v minerálních látkách, enzymech a důležitých živinách, které posilují naši imunitu a jsou Read more…