Odpočinek a relaxace je pro náš organismus nesmírně důležitý. Můžeme relaxovat pohybem, ale ruku na srdce, kdo z nás si občas rád nesedne do pohodlného křesla a jen tak si nezalenoší. Kde bychom si měli lépe a v klidu odpočinout než doma.
odpočinková pohovka
Aby odpočinek byl účinný a pro nás organismus přínosný, měli bychom si jako součást bydlení pořídit pohodlné masážní nebo relaxační křeslo.
Abychom se dokonale uvolnili, měli bychom výběru křesla věnovat náležitou pozornost. Rozmyslete si, co od masážního křesla požadujete. Jaké masáže si představujete. Stačí vám pouze částečná nebo si chcete nechat masírovat celé tělo. Bude vám více vyhovovat křeslo polohovací nebo je pro vás zbytečné? Můžete si dokonce pořídit křeslo vyhřívací.
Určitě je důležité vědět, zda si pořizujete křeslo pouze pro pohodlné a občasné masírování nebo jste se pro něho rozhodli ze zdravotních důvodů. Masáže vám může od bolestí zad a svalového napětí pomoci.
Pro masážní křeslo si vyčleňte dostatečně velký prostor. Křesla jsou větších a rozložitých rozměrů, musíte s tím počítat. Obzvlášť u těch, které se dají rozložit do horizontální polohy. Všechna křesla mají pro lepší posezení ergonomický tvar.
křeslo ušák
Rozdíl mezi přístroji je v množství nabízených funkcí, manuálním nebo dálkovém ovládání, polohování, vyhřívání nebo výsuvných podložek na nohy. Od těchto kritérií se odvíjí pořizovací cena.
Vyhřívaná křesla ocení ti, kteří potřebují prohřátí svalů a úlevu od bolesti. Teplo výrazně působí na uvolnění spasmů.
Vibrační křesla jsou určena spíš pro masáž, od které neočekáváte příliš velké léčebné účinky.
U převážné většiny křesel je možné navolit si masážní program. Některá jsou doplněna o funkci magnetoterapie.
U některých dražších modelů je možné poslouchání hudby z vestavěné MP3. Masáže můžete spojit s poslechem relaxační hudby. Určitě, ale někdy v rámci relaxace, využijte masérské služby.

Categories: Bydlení

Related Posts

Bydlení

Příprava zahradního koupání

Začíná už někdy v dubnu, když sluneční paprsky otevřou to nejpříjemnější období roku. Všechno v zahradě raší a rozkvétá. A pro majitele zahradních bazénu započne období příprav na novou sezónu zahradního koupání. Po přezkoumání stavu Read more…

Bydlení

Bílá barva domova

Interiér v bílé barvě? Právě tato bílá barva v každém z nás vyvolává jiné dojmy a pocity. Co však bílé barvě nelze upřít, je právě její jednoduchost, určitý punc luxusu a především snadná kombinovatelnost s Read more…

Bydlení

Interiéry s osobností

To, jak Váš byt vypadá, svědčí něco o Vás, vašich zájmech, povaze a vlastnostech. Věděli jste, že některé prvky použité v interiérech jsou typické různé národnosti? možná by Vás mohli inspirovat ve Vaší realizaci bydlení Read more…