Většinu volného času, zvláště v zimním období, trávíme v obývacím pokoji na pohovce. Někteří z nás si tam berou i jídlo, lidé jsou zkrátka pohodlní a snaží se život si usnadnit alespoň doma. Můžeme se tedy poměrně běžně setkat s tím, že na sedačce i večeří, rozloží si talíř s jídlem na konferenční stolek, uzobávají z něj, anebo si jej dokonce opřou o bradu a sledují se zájmem dění na TV obrazovce. Pohovky mohou být jak pevné, tak i rozkládací, i když jsou určeny pouze pro nouzové přespávání.
okno za pohovkou.jpg

Sklopný mechanismus s lamelovým roštem

Rozkládací pohovky byly dlouhou dobu považovány za módní výstřelek, co posloužil maximálně hostům, kteří se u vás zdrželi přes noc. Na pohovce přespali pouze nouzově a nebylo možno hovořit o nějakém pohodlí. Dnes to však platit nemusí, na trh se dodávají i výrobky s vertikálním způsobem rozkládání a uvnitř může být umístěn lamelový rošt s molitanovou (polyuretanovou) matrací . Takové výrobky se pochopitelně odlišují cenově, ale i když je takové řešení stále nouzové pro občasné přespání, svůj účel plní dokonale.
balkon za gaučem.jpg

Úložný prostor

Záleží na typu konstrukce, ovšem s jistotou lze tvrdit, že většina z nich nebude mít dostatečný prostor k tomu, aby se zde daly uložit i lůžkoviny. Bývá to spíše nadstandard, vždy pochopitelně záleží na koncepci a technickém provedení skládacího mechanismu a jednotlivých dílců. Standardem je naopak možnost pohovku složit tak, aby se spalo na spodní straně matrace, tedy tam, kde se nesedí. Máte alespoň příjemnější pocit, že ležíte na něčem relativně čistém.

Kvalita materiálu a technické provedení

Běžná lůžka z dřevěného masivu, která se nerozkládají, maximálně se demontují při stěhování a malování ložnice, nemívají tak přísné požadavky na pevnost konstrukce. Lůžka s rozkládacím mechanismem, s nimiž manipulujete často, jsou však vystavena mnohem většímu rozsahu namáhání. Základem je pevná kostra z dřevěných trámků, anebo kovová, která je ukryta ve spodní části a zpravidla nepoznáte na první pohled, že je pohovka rozkládací.
Vyrábí se dva základní typy podle systému vyklápění – horizontální a vertikální. Více se používá ten vertikální, kdy se vrchní čalounění přetočí na druhou stranu, čímž se uvolní podpěrný systém. Takovou postel pohodlně rozloží i jedna osoba.

Categories: Zboží

Related Posts

Zboží

Užívejte si milování na maximum

Milování je činnost, při které se snad každý skvěle odreaguje a na chvíli zapomene na svoje problémy. Je to činnost, díky které se můžeme skvěle uvolnit a dopřát si jenom to nejlepší. Má velice pozitivní Read more…

Zboží

Úsporné nebo levné žárovky?

Světlo je pro člověka stejně důležité jako voda a vzduch. Abychom si co nejvíce prodloužili den, používáme světlo umělé. Můžeme tak i v nočních hodinách pracovat, bavit se, nebo relaxovat. Žárovky vybíráme podle mnoha parametrů: Read more…

Zboží

Jakou modelovací hmotu si vyberete

Za socialismu se s ní děti doslova patlaly, byly umaštěné, na koberci způsobovala skvrny, přesto ji měly děti rády a vyhrály si s ní dlouhé hodiny. Inteligentní plastelína Není to klasická modelovací hmota, jakou znaly Read more…