Jestliže jste již měli to štěstí, že jste koupili právě tento produkt, který je skvělým uchovatelem hodnoty vašich peněz, musíte se o něj náležitě starat, aby vám vydržel opravdu po dlouhou dobu. Může se totiž dědit z generace na generaci po mnoho let, přičemž jeho cena v čase neustále roste. Tudíž se jedná opravdu o velice výhodnou investici.
Perský koberec, perské koberce se vyrábí z opravdu velmi jemné tkaniny z ručně vázaných uzlíků, proto je péče o ně velice důležitá. Při špatném zacházení může dojít i k nenávratnému porušení.

koberec

Jak o ně tedy správně pečovat, aby vám vydržely co možná nejdéle?

Sluníčko je v tomto případě škodlivé –slunce může váš skvost porušit nenávratným způsobem. Pokud by tedy měl být vystaven neustálému přímému slunečnímu záření, může dojít k vyblednutí barev tkaniny. Proto je potřeba tomuto jevu zamezit. Je potřeba jej umístit do stinné místnosti, kam slunce svítí nejlépe minimálně. Pokud však do místnosti slunce svítí, je potřeba jej alespoň pravidelně otáčet, aby byla barva stejná po obou stranách, nikoliv vybledlá pouze na jedné straně.

STOP chemickým přípravkům –jakákoliv tekutina jej může doslova zničit. Proto si dávejte opravdu pozor, abyste nikde nic nerozlili. Jestliže se takové neštěstí stane, pokuste se rozlitou tekutinu vysušit hadříkem namočeným pouze v čisté vodě. Vysušujte směrem do středu. Jestliže však vznikne skvrna, nepoužívejte za žádnou cenu žádné chemické přípravky. Obraťte se v tomto případě na odborníky, kteří vám pomohou vyřešit vzniklý problém.

tkaní

Pravidelné otáčení je velice důležité –otáčení je důležité zejména kvůli přímému slunečnímu záření, jak již bylo vysvětleno dříve. Dalším důvodem je však přetěžování jedné strany. Jestliže jste produkt umístily do chodby, kde se samozřejmě neustále chodí, mohla by být jedna strana více namáhaná, což by způsobilo větší opotřebení. Pravidelné otáčení je tedy základ správné péče.
Vysávejte, ale šetrně –vysávat byste měli alespoň jednou týdně. Velice důležitá je však volba vysavače. Nepoužívejte vysavač s rotačními válci, který by mohl poničit jednotlivá vlákna, používejte tedy starý klasický vysavač.

Categories: Zboží

Related Posts

Zboží

Bazén není jen bazén

Bazén už si u nás pořídil leckdo. A leckdo si ho ještě určitě pořídí. A zatímco ti první už většinou vědí své, ty druhé je třeba raději upozornit na to, že až si budou toto Read more…

Zboží

Užívejte si milování na maximum

Milování je činnost, při které se snad každý skvěle odreaguje a na chvíli zapomene na svoje problémy. Je to činnost, díky které se můžeme skvěle uvolnit a dopřát si jenom to nejlepší. Má velice pozitivní Read more…

Zboží

Úsporné nebo levné žárovky?

Světlo je pro člověka stejně důležité jako voda a vzduch. Abychom si co nejvíce prodloužili den, používáme světlo umělé. Můžeme tak i v nočních hodinách pracovat, bavit se, nebo relaxovat. Žárovky vybíráme podle mnoha parametrů: Read more…